Foto: se svolením Apple

Některým uživatelům Apple byly záhadně zablokovány účty

Řada uživatelů měla problémy se svým účtem Apple ID, problémy začaly v pátek a pokračují i přes víkend. Server 9to5Mac informoval, uživatelé Apple si začali stěžovat, že byli bez upozornění odhlášeni ze svých Apple ID na všech svých zařízeních. Při pokusu o opětovné přihlášení byli podle některých z nich zablokováni, přestože zadali správné údaje, a museli si obnovit heslo.

Společnost Apple se k problému veřejně nevyjádřila a ani na její stránce není žádný zmínka o problémech s Apple ID. V příspěvku na Mastodonu ale jeden uživatel uvedl, že mu bylo od podpory společnosti Apple sděleno, že do jeho účtu mohou být přidávána bezpečnostní vylepšení. Není jasné, kolika uživatelů se problém týká, ačkoli se na sociálních sítích hromadí stále více uživatelů, kteří se s potíží setkali.

V současnosti byl problém nejvýraznější v pátek večer, nicméně není to tak dávno, co se na internetu začaly objevovat zprávy o podobných problémech. Vývojář softwaru Michael Tsai zveřejnil příspěvek o této nepříjemnosti, přičemž odkazoval i na dobu z loňského podzimu, kdy se stala stejná věc. Doufáme proto, že se Apple k celému incidentu brzy oficiálně vyjádří.

Zdroj: engadget.com