Nemáte program na víkend? Jeďte na festival vědy a umění do Brna

O tomto víkendu se v Brně uskuteční v pořadí již čtvrtý ročník festivalu umění, vědy a technologií Prototyp. Na programu má interaktivní výstavu, večerní živá vystoupení experimentální hudby v kombinaci s VJingem, workshopy a inspirativní přednášky pro všechny milovníky umění, vědy a technologií.

Program festivalu bude rozdělen do tří bloků. Pátek je určen zahájení festivalu a večerní opening party s hudbou a Vjprogramem, vystoupí například Himalayan Dalai Lama nebo Rivendel. Sobotní program je určen především pro rodiny s dětmi, na programu je množství workshopů, které mají za cíl především popularizaci vědy. O program se postará například centrum VIDA! science nebo JSMM se svou Robotiádou. Sobotní večer je opět věnován hudbě. V neděli jsou potom na programu přednášky, které se budou týkat 3D protypování nebo principům generativního designu. V průběhu všech tří dnů festivalu bude možné navštívit interaktivní výstavu současného umění.

NA programu festivalu se budou podílet známé brněnské instituce a firmy jako VUT, Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, nebo JCMM. Se svým programem vystoupí i Hvězdárna a planetárium Brno. Místem konání festivalu je Tržnice Brno a Stará radnice.

V budoucnu má festival Prototyp v plánu dál obohacovat brněnskou kulturní scénu a přinášet návštěvníkům inspiraci a probouzet v nich zapálení pro umění, vědu a technologie. Od příštího roku festival bude fungovat pod novým vedením skupiny VISUALOVE ve spolupráci s TIC a městem Brnem. „S VISUALOVE jsme na spolupracovali už v roce 2015, ale tenkrát byli v pozici účinkujících. Kluci z VISUALOVE nám už tenkrát říkali, že chtěli v Brně organizovat podobný festival. Spojení našich sil proto byla přirozená volba,“ vysvětluje koordinátorka a spoluzakladatelka festivalu Veronika Rejšková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.