Zdroj: twitch.tv/mr_goxx

Němec naučil svého křečka obchodovat s kryptoměnami, investiční hlodavec je hitem Twitche

Obchodování s kryptoměnami může mít různou podobu. Některé způsoby můžeme označit za relativně bezpečné, jiné za více riskantní. A pak jsou tu i takové, které jsou originální a svým způsobem naprosto šílené. A právě do této kategorie spadá investiční aktivita pana Goxxe, který žije v Německu. Pan Goxx je totiž křeček.

Jeho kancelář se jmenuje Goxx Box a má podobu supermoderní klece. Tu postavil lidský obchodní partner pana Goxxe, který chce zůstat v anonymitě a jehož účty všechny transakce pravděpodobně provádí. A jak funguje investiční činnost nezvyklého burzovního účastníka?

V portfoliu má několik měn, mezi kterými nechybí TRON, Ethereum a Bitcoin. O tom, s jakou kryptoměnou bude křeček aktuálně obchodovat, rozhoduje pomocí běhání v kolečku. Následně má na výběr dva tunely – jeden „prodat“ a druhý „koupit“. Kterým z nich proběhne, tak tím směrem se uskuteční transakce v hodnotě přibližně 20 euro. Vše sledují kamery, které pokyny pana Goxxe převádí do reálného světa. Investiční aktivita je navíc streamována na kanál na Twitchi.

Některé dny má pan Goxx ve svých aktivitách větší úspěch než zavedení odborníci. Jeho lidský obchodní partner mu dal k dispozici 300 eur. Maximum, na které se pan Groxx dostal, bylo téměř 500 eur. Kromě peněz přímo z investic vydělává chytrý křeček peníze také jako twitchová celebrita.

Zdroj: cnn.com