Německý aquapark nabízí unikátní atrakci spojující VR a jízdu na tobogánu

Občas dokáží dvě věci, které spolu zdánlivě nesouvisí, vytvořit velmi zajímavý zážitek. Virtuální realitu, dynamicky se rozvíjející technologii ukrytou v citlivém elektronickém zařízení, by si asi málo kdo dokázal představit v kombinaci s tobogánem, místem plným vody, nárazů, v němž dosahuje nechráněné lidské tělo relativně vysokých rychlostí.

Přesto však k tomuto spojená došlo a to v německém aquaparku Galaxy Erding nedaleko Mnichova. Nová atrakce VR Slide využívá pohybu na tobogánu a audiovizuálního zážitku virtuální reality. Pokud něco v současnosti virtuální realitu omezuje, je to volnost pohybu a právě tu nahrazuje jízda na tobogánu. Díky propojení s technologií virtuální reality, která dokáže mimo jiné rozpoznat polohu zařízení, směr a rychlost pohybu vzniká pocit letu virtuálním světem.

Technologickou stránku zajišťují speciální brýle VRSlide, které jsou vodotěsné a nárazuvzdorné. Jedná se o předělená brýle Gear VR v nichž je integrovaný hardware z loňské vlajkové lodi Samsung Galaxy S8. Jednotlivé virtuální světy jsou pak postaveny na enginu Unity. Kromě výše zmíněných senzorů využívají brýle pro svojí orientaci také vysílače, které jsou integrovány přímo v tobogánu a umožňují zařízení lépe se zorientovat v tom, kde se zrovna v rámci tobogánu nachází.

Na výběr je několik prostředí, kterými je možné na tobogánu prolétnout, od futuristických světů po zasněženou krajinu. Otázkou celé atrakce je bezpečnost, protože jízda na tobogánu vyžaduje určité soustředění a ovládání pohybu přímo v realitě, od které VR brýle vzdalují. Další otázkou je, jestli není jízda na tobogánu dostatečným zážitkem a zábavou sama o sobě a jestli je nutné, aby byl navíc doplňován virtuální realitou. Podle tvůrců atrakce by mohla být VRSlide první atrakce svého druhu a mohla by otevřít mnohem širší sortiment vodních VR atrakcí do budoucna.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.