Zdroj: flickr.com

Nesmrtelná karetní hra Solitaire slaví 30 narozeniny, původně měla uživatele naučit ovládat myš

O tom, že některé hry jednoduše nestárnou a svoji přední pozici v hráčském světě si udržují desítky let, vypovídá obliba notoricky známé karetní hry Solitaire, která dnes slaví své již třicáté narozeniny. Podle společnosti Microsoft si přitom tuto hru zahraje každý měsíc zhruba 35 milionů lidí a každý den se na celém světě odehraje více než 100 milionů partiček.

Tuto legendární hru přitom znají jak zástupci starší, tak i mladší generace a za svůj život si ji vyzkoušel téměř každý. Přestože se na první pohled může zdát jednoduchá a nezajímavá, pro mnohé se z ní stal nejlepší způsob, jak si zkrátit čas, a nemálo uživatelů je na ní dokonce závislých.

Původně však měl Solitaire i jiný účel. Od roku 1990 byl součástí systému Windows 3.0 a měl za úkol učit uživatele používat počítačovou myš (konkrétně uchopit a přetáhnout virtuální předmět). Pro svoji stále rostoucí popularitu si však svoji pozici zachovala bez ohledu na zvyšující se počítačovou gramotnost. Microsoft Solitaire (původně známý jako Windows Solitaire) se tak stal pevnou součástí všech verzí Windows (a to až do roku 2012, kdy nastoupil Windows 8). Po krátké odmlce se pak do Windows vrátil, a to konkrétně v roce 2015 do verze 10.

Solitaire se také v minulém roce probojoval do síně slávy World Video Game Hall of Fame. A o dosahu této karetní hry svědčí také to, že ji společnost Microsoft přeložila do 65 jazyků a dostupná je na více než 200 trzích po celém světě.

V současné době je navíc dostupná i na iOS, Androidu i online na webu. Kromě klasické hry Solitaire je navíc možné narazit na řadu více či méně zdařilých kopií.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.