Foto: Unsplash

Netflix nově umožňuje vzdálené odhlášení z konkrétních zařízení

Od 15. listopadu mohou uživatelé Netflixu vidět všechna zařízení, jež jsou připojena k jejich účtu, a nabízí se jim možnost vzdáleně se odhlásit od každého z nich zvlášť. U každého zařízení je uveden typ hardwaru (například chytrý televizor nebo telefon s Androidem), profil, který byl naposledy použit ke sledování na daném zařízení, a přibližná poloha podle IP adresy. Všechny tyto informace najdete na nové stránce Správa přístupu a zařízení, jež bude k dispozici na webu a v systémech iOS i Android.

Tato nová funkce bude užitečná zejména, pokud často cestujete. Tímto způsobem lze totiž bezpečně používat svůj účet například i na hotelové chytré televizi (pokud se například před odjezdem zapomenete odhlásit). Díky nové funkci se totiž budete moci odhlásit i na dálku, přičemž doposud Netflix nabízel pouze možnost odhlášení ze všech zařízení.

Kromě bezpečnosti je hlavním důvodem, proč je nová funkce důležitá, skutečnost, že Netflix plánuje začít účtovat další poplatky uživatelům, kteří ke službě přistupují mimo nejbližší domácnost majitele účtu. Můžete se tak snáze zbavit všech osob, které váš účet používají bez vašeho svolení, a to dříve, než vám za ně Netflix začne účtovat další poplatky.

Funkce Správa přístupů a zařízení by vám navíc mohla pomoci zjistit, zda náhodou někdo cizí nepřistupuje k vašemu účtu pomocí uniklého hesla. V každém případě, pokud na dálku odhlašujete určité zařízení, může být dobré změnit heslo, abyste zajistili, že k vašemu účtu budou mít přístup pouze lidé, kterým jste ho sami poskytli.

Zdroj: engadget.com