Foto: se svolením Netflix

Netflix oficiálně oznámil návrat druhé řady Hry na oliheň (Squid Game)

Hra na oliheň (Squid Game) se oficiálně vrátí na Netflix ve své druhé sérii. Podle zprávy režiséra Hwang Dong-hyuka se do seriálu vrátí Gi-hun, tajemný Front Man, „možná se vrátí muž v obleku s ddakji“ a nově se představí Cheol-su, přítel Young-hee.

„Trvalo 12 let, než se v loňském roce podařilo uvést první sérii Hry na oliheň do života. Ale trvalo 12 dní, než se Hra na oliheň stala nejpopulárnějším seriálem Netflixu vůbec,“ píše Hwang. „Jako scénárista, režisér a producent Hry na oliheň posílám obrovské výkřik fanouškům po celém světě. Děkujeme vám, že sledujete a milujete náš seriál… Připojte se k nám ještě jednou, abyste si to užili celé znovu a v novém.“

Nová řada bude uvedena navzdory posunu v hospodaření Netflixu od původního debutu seriálu. Zatímco se Hra na oliheň stala obrovským celosvětovým hitem, v dubnu Netflix ohlásil první pokles počtu předplatitelů za posledních 10 let. Po něm následovalo rychlé propouštění a údajné omezování produkčních rozpočtů prakticky ve všech oblastech. Netflix se také zaměřil na omezení sdílení hesel a zaměstnancům sdělil, že do konce letošního roku spustí streamování podporované reklamou.

Ačkoliv jsme všichni v podstatě věděli, že druhá série přijde, teď je to oficiální. Zatím není jasné, kdy přesně bude nová řada debutovat – a jestli už je vůbec hotová. V rozhovoru pro Vanity Fair Hwang sdělil, že by další série Hry na oliheň mohla vyjít do konce roku 2023 nebo 2024 a bude obsahovat ještě více ďábelských her.

Zdroj: theverge.com