Zdroj: pixahive.com

Netflix překonal hranici 200 milionů předplatitelů

Stále rostoucí obliba americké internetové televize Netflix není nijak překvapivá. Doslova raketová rychlost, s níž v roce 2020 přibylo nových předplatitelů, ale šokovala i mnohé analytiky, kteří se tímto typem předpovědí zabývají. V posledním čtvrtletí loňského roku totiž přibylo neuvěřitelných 8,5 milionu předplatitelů, a nyní tak společnost využívá přes 203,66 zákazníků z celého světa. S velkou pravděpodobností má tento vývoj z velké míry na starost také pandemie Covid-19, kvůli níž musela řada lidí zůstat doma.

Například (i u nás a na Slovensku populární) francouzský seriál Lupin již brzy dosáhne hranice neuvěřitelných 70 milionů zhlédnutí a historický seriál Koruna (The Crown) od svého uvedení vidělo již více než 100 milionů uživatelů. Mezi další hity uplynulého roku patřily například i dokumentární seriál Pán tygrů (Tiger King) nebo seriál Dámský gambit (The Queen’s Gambit).

Co se týče plánů do budoucna, Netflix by chtěl v první polovině letošního roku zavést novou funkci náhodného přehrávání. Ta pro uživatele vybere náhodný pořad, který si budou moci přehrát. Jde však spíše o drobnost v porovnání s tím, co Netflix dále prozradil. V letošním roce totiž chystá spuštění přes 500 nových titulů.

V roce 2020 se přitom celkové výnosy společnosti zvýšily o 24 procent (na 25 miliard dolarů), čistý zisk pak činil 2,77 miliard dolarů (což znamená meziroční nárůst o více než 48 procent). Netflix proto uvedl, že vzhledem k tomuto pozitivnímu vývoji přestane být závislý na externím financování a je velmi blízko udržitelnému pozitivnímu FCF (Free Cash Flow). Jsme každopádně zvědaví, jak si povede v letošním roce. Očekávat lze další nárůst uživatelů, i když by měl být mírnější než v uplynulém roce.

Zdroj: engadget.com