Foto: se svolením Netflix

Netflix připravuje animovaný seriál o Minecraftu

Minecraft byl oficiálně vydán v roce 2011, ale veřejnosti byl poprvé představen už v roce 2009. Letos Minecraft slaví 15. výročí a právě v rámci oslav tohoto milníku oznámily společnosti Netflix a Mojang Studios, že na motivy kultovní sandboxové hry připravují animovaný seriál. Jedná se o počítačovou grafikou animovaný seriál, který vyvíjí kanadské studio WildBrain, jež stojí také za dalšími Netflix animovanými seriály jako je Carmen Sandiego a Sonic Prime.

Společnosti uvedly, že seriál bude obsahovat originální příběh založený na nových postavách, které ukážou „svět Minecraftu v novém světle“. Co přesně to znamená, se nejspíš dozvíme ještě před uvedením seriálu, až začnou být zveřejňovány ukázky a trailery. Video, které společnosti Netflix a Mojang dosud zveřejnily, zatím ale pouze oznamuje jejich spolupráci. Na další informace o tom – například zda budou v seriálu také postavy, které všichni známe ze hry, jako je Steve, creepeři a zombie – si budeme muset počkat. Pokud se nicméně někdy natočí dlouho odkládaný film o Minecraftu, Steva ve filmové adaptaci uvidíme tak či tak. Začátkem tohoto roku server Deadline informoval, že Jack Black by si měl zahrát hlavní roli kostičkovaného hrdiny hry po boku Jasona Momoy.

V posledních několika týdnech Minecraft také vydal speciální předměty na oslavu svého 15. výročí, včetně doplňků pro párty, mapy, pláštěnky a tapet. Všechny předměty a oznámení společnosti Mojang k výročí si můžete prohlédnout na webových stránkách Minecraftu.

Zdroj: engadget.com