Foto: Flickr

Netflix rozesílá předplatitelům svá poslední DVD

Společnost Netflix začíná dodávat poslední DVD výpůjčky, čímž končí éra, která jí pomohla stát se dnešním gigantem v oblasti streamování. „Netflix odešle své poslední DVD 29. září 2023,” uvedla společnost ve včerejším příspěvku na webu X (Twitteru). „Červená obálka však zůstává trvalým symbolem naší lásky k zábavě.”

Společnost Netflix letos v dubnu oznámila, že 29. září ukončí provoz své DVD půjčovny, a uvedla, že kvůli klesající poptávce po fyzických výpůjčkách je stále obtížnější nabízet služby v požadované kvalitě. Společnost dodala svůj první disk (Beetlejuice) v roce 1998 a od té doby odeslala v červených obálkách 5,2 miliardy filmů pro více než 40 milionům zákazníků.

Půjčování DVD připravilo v roce 2007 Netflixu půdu pro zavedení streamovací služby, která se rychle rozrostla a do roku 2009 se stala nejoblíbenější nabídkou společnosti. Netflix se postupně rozšířil o produkci vlastního streamovaného obsahu, nyní čítá více než 238 milionů předplatitelů. Mezitím se půjčovny DVD (které se přesunuly na DVD.com) postupně staly vedlejší součástí Netflixu. A přestože videopuristé DVD a Blu-ray disky stále milují, jen v letech 2021 až 2022 klesl jejich prodej celosvětově o 19 %. Jednou z posledních ran bylo oznámení společnosti Disney, že zastavuje výrobu DVD a Blu-ray v Austrálii.

I když je to bohužel konec jedné éry, je tu i jedna světlá stránka. Letos v létě Netflix oznámil, že každý, kdo si ještě půjčuje filmy, si bude moci své disky ponechat, a dokonce si může vyžádat až 10 dalších filmů, aby společnost mohla vyčistit své zásoby. „Užívejte si prosím své poslední zásilky tak dlouho, jak budete chtít,” napsala společnost na X (Twitteru).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.