Netflix se dočkal oficiální české verze

Fanoušci kvalitní televize můžou zajásat, jedena z nejoblíbenějších televizí světa Netflix dostala plnou podporu českého jazyka. Její obsah tak bude postupně opatřen českými titulky a v některých případech také dabingem. Jedná se o logický krok, kterým Netflix snižuje konkurenční výhodu kanálu HBO. Ten, především díky své internetové verzi HBO Go vládl trhu placeného televizního obsahu. Netflix by jej díky svému novému kroku mohl začít rychle dohánět. Češtiny se dočkalo i samotné rozhraní Netflixu.

„Nejenže od dnešního dne nabízíme naše služby v češtině, ale také velmi rádi oznamujeme, že jsme přidali asi 70 populárních českých filmů, a to jak nových, tak těch klasických. Mezi ně patří například LOVEní, Špindl, Anděl Páně 2, Padesátka, Vratné lahve, Po strništi bos, Masaryk, Pupendo, Ostře sledované vlaky, Tmavomodrý svět nebo třeba Kuky se vrací,” uvedl marketingový ředitel Netflixu pro střední a východní Evropu Tomek Ebbig. “Do konce letošního roku se toto číslo zvedne až na 150. Dále budeme mít veškerý populární mezinárodní obsah dabovaný v češtině,“ dodal.

Netflix se během několika let své existence ovládl světový žebříček televizí svého druhu. Celosvětově má více než 151 milionů předplatitelů, kteří shlédnou jeho prostřednictvím 115 miliard hodin ročně. Své služby nabízí celkem ve 190 zemích a jeho česká varianta je 32 v pořadí.

Jednou ze základních výhod služeb Netflixu je, že jejich obsah vychází vždy ve stejnou dobu ve všech zemích. Často na něm vychází také celé série seriálů najednou. Kromě nich se Netflix zaměřuje také na filmy, a to dokumentární i hrané. Například Roma se podle kritiků řadí k nejlepším snímkům uvedených v loňském roce. Na letošní podzim vkládají diváci velké očekávání do filmu Irishman s Robertem De Nirem v hlavní roli, jehož režie se ujal Martin Scorsese.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.