Foto: Unsplash

Netflix se stává reklamní společností

Bývaly doby, kdy streamovací služby lákaly potenciální zákazníky příslibem zážitku bez reklam. V posledních letech však společnosti jako Netflix, Amazon, Disney a další zvýšily své ceny a udělaly ze zážitku s reklamou nejdostupnější možnost. Nyní Netflix podniká další krok k tomu, aby se stal de facto reklamní společností, a přesouvá svůj vývoj do vlastních řad.

Netflix spolu s tímto oznámením uvedl, že verze této služby s reklamou za 7 dolarů měsíčně má 40 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Tarif podporovaný reklamou údajně odpovídá 40 % nových registrací, přičemž ještě před půl rokem, v listopadu, měl „pouhých“ 15 milionů uživatelů.

Streamovací společnost se při dosahování tohoto úspěchu do značné míry spoléhala na Microsoft, s nímž v roce 2022 spolupracovala v oblasti reklamy a prodeje. S rozhodnutím Netflixu přesunout věci do vlastních rukou však bude tato spolupráce upozaděna. Microsoft navíc nově nebude jediným partnerem Netflixu v oblasti reklamních technologií, protože streamovací služba začne ještě letos v létě spolupracovat se společnostmi jako Display & Video 360 společnosti Google a The Trade Desk.

Zdroj: engadget.com