Foto: Pxfuel

Netflix zavádí novou funkci, která dětem pomůže s výběrem nových pořadů

Vybrat si z nabídky Netflixu může být obtížné pro dospělé diváky, natož pro děti. Děti jsou jak známo nerozhodné a kvůli novému pořadu může docházet k vypjatým situacím. Nová funkce Mystery Box streamovací služby Netflix Kids by měla dilema výběru řešit za ně i za rodiče. Rozhodování totiž zůstane na algoritmu.

V podstatě jde o funkci, která se nápadně podobá funkci Něco přehrát, jež je už nějakou dobu k dispozici v rámci běžného Netflixu (pro dospělé diváky). Také funkce Mystery Box vybere nový titul, který diváci ještě nesledovali. Navíc si můžete být jistí, že nový pořad nebo film, který Mystery Box vybere, nebude vybírán úplně náhodně – vybrané tituly totiž budou podobné pořadům, které diváci považují za oblíbené.

Novou funkci můžete vyzkoušet tak, že přejdete na dětskou verzi Netflixu (na libovolné platformě), přejděte do oblíbených v horní části domovské stránky, kde najdete i možnost Mystery Box, v rámci níž se budou zobrazovat nové tituly (konkrétně by to měla být jedna nová možnost denně).

Co se týče dětských pořadů, v současné době má Netflix větší konkurenci než kdykoli předtím. Jeho hlavním konkurentem v této oblasti je Disney+. Ten plánuje na fiskální rok 2022 výdaje na obsah ve výši 32 miliard dolarů. Kromě toho dětské pořady nabízejí také Hulu, HBOMax a Apple TV+. Vzhledem ke snižujícímu se počtu předplatitelů Netflixu však musí být tato společnost ve svých krocích opatrnější a vše dobře rozmýšlet dopředu.

Zdroj: engadget.com