Foto: se svolením Nvidia

Neuralangelo je nový AI model, který dokáže generovat 3D objekty z 2D videí

Společnost Nvidia představila nový model umělé inteligence nazvaný Neuralangelo, který dokáže vytvářet 3D repliky objektů z 2D videí. Může se přitom jednat o jakékoli objekty, včetně klasických soch, nákladních automobilů či budov.

Neuralangelo pracuje tak, že ve 2D videu vybere několik snímků zobrazujících objekt z různých úhlů, aby si mohl udělat jasnou představu o jeho velikosti a tvaru. Poté vytvoří hrubou 3D reprezentaci objektu a následně ji optimalizuje tak, aby co nejvíce odpovídala skutečnému objektu.

Podle společnosti nový model převzal technologii ze staršího modelu Instant NeRF, přičemž dokáže mnohem přesněji zachytit jemnější detaily objektu, který je převáděn do 3D. Tyto detaily zahrnují texturu, vzory i barevné variace. Nvidia tvrdí, že schopnost Neuralangela zachytit složité textury, jako je drsnost střešních šindelů či hladkost mramoru, výrazně překonává předchozí metody. Tato technologie je prý natolik dobrá, že dokáže vytvářet použitelné virtuální objekty z videí pořízených chytrými telefony. Vybraná scéna bude podle společnosti převedena do 3D zhruba za 2 hodiny.

Tato technologie slibuje velmi široké využití. Měla by výrazně usnadnit převádění reálných objektů do virtuálního prostředí (ať už půjde o hry, virtuální realitu, architekturu, umění či jakékoli jiné odvětví). Vývojářům by v takovém případě mohlo velmi posloužit video pořízené dronem.

Neuralangelo bude představeno na akci Conference on Computer Vision and Pattern Recognition, která se koná 18. až 22. června ve Vancouveru.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.