Foto: se svolením Google

Nevíte, co pod stromeček? Můžete si nechat poradit od umělé inteligence

Google rozšiřuje službu Search Generative Experience (SGE) o vánoční nákupy. Společnost ve čtvrtek oznámila, že její vyhledávací model poháněný umělou inteligencí nyní dokáže vygenerovat nápady na dárky, fotorealistické obrázky produktů a virtuální zkoušení pánského oblečení.

Služba Google SGE byla spuštěna v květnu a nabízí možnost získat odpovědi a návrhy pomocí umělé inteligence, které doplňují standardní webové výsledky vyhledávače. Od května společnost přidala doplňující dotazy, lepší překlady a interaktivní definice v rámci složitějších témat. Nástroj lze spustit pouze v prohlížeči Chrome na počítači nebo v mobilní aplikaci Google na chytrých telefonech.

Google SGE nově dokáže vygenerovat fotorealistické obrázky zboží, které si představujete. Obrázek pak můžete upravit pomocí dalších příkazů před tím, než SGE použije vygenerovaný výstup jako základ pro vyhledání skutečných produktů, které jsou podle něj nejpodobnější. Požadovanou výslednou podobu produktu lze v průběhu vyhledávání navíc také měnit a upřesňovat.

Pokud máte potíže s tím, co vybrat komu pod stromeček, SGE umí pomoci také s výběrem nejvhodnějšího dárku. Stačí jen zadat, pro koho dárek bude a čeho by se měl týkat. Vyhledávání lze v reálném čase upřesňovat až do velmi jemných detailů.

V červnu Google SGE přidal možnost virtuálně zkoušet dámské oděvy. Nyní přichází na řadu oblečení pro muže. Pokud vyhledáte dámské nebo pánské oblečení od podporované značky, zobrazí se 40 virtuálních modelů. Poté si můžete vybrat ten, který je vám nebo osobě, pro kterou nakupujete, vzhledově nejbližší, a získat tak na základě umělé inteligence představu o tom, jak může na konkrétní osobě daný model vypadat. Mezi podporované značky v současné době patří Abercrombie & Fitch, Banana Republic, JCrew a Under Armour (další budou postupně přibývat).

Pro využívání SGE je nutné nejdřív navštívit stránku Search Labs nebo aktivovat SGE v aplikaci Google klepnutím na ikonu kádinky v levém horním rohu.

Zdroj: engadget.com