Foto: Unsplash

Nevíte, co se starým iPhonem? Řešením může být výkup

Máte doma starý iPhone, který už nepoužíváte, nebo si chcete pořídit nový model se slevou? Zajímavým řešením je výkup iPhone. Výkup použité elektroniky je skvělým řešením nejen pro ty, kterým je líto svůj starý telefon vyhodit nebo jej schovávat v šuplíku, ale i pro ty, kteří na něm chtějí něco utržit. Toto řešení je také šetrné vůči životnímu prostředí, jelikož pomáhá předcházet extrémnímu nárůstu elektronického odpadu, kterého jsme v posledních letech svědky.

Osobně, nebo online?

A jak výkup starého telefonu probíhá? Jednoduše zajdete na adresu provozovny nebo provedete výkup online. Stačí vám k tomu občanský průkaz či jiný doklad totožnosti, kterým mimo jiné prokážete, že jste majiteli daného zařízení (nepotřebujete tedy žádný doklad o koupi, který po letech používání bývá často těžko dohledatelný). Odborníci poté iPhone prohlédnou, zhodnotí jeho stav a určí cenu. Celý proces obvykle nezabere více než 15 minut.

Peníze si můžete nechat vyplatit v hotovosti, převést na účet, nebo můžete využít výměnu starého iPhonu za nový. V takovém případě je vám cena starého smartphonu odečtena z ceny nového, zaplatíte tedy jen rozdíl.

Online výkup probíhá velmi podobně. Je ale potřeba, abyste nejdříve vyplnili formulář, v jehož rámci stručně popíšete své zařízení i jeho stav a způsob zaslání na adresu provozovny. Poté budete informovaní o cenovém návrhu, na jehož základě se můžete rozhodnout, zda budete chtít telefon poslat zpět, nebo si necháte zaslat výkupné. Pokud zákazník s cenovou nabídkou souhlasí, je mu zaslána kupní smlouva a peníze jsou převedeny na účet.

Na co dát pozor

Na co je ale potřeba dávat pozor, je skutečnost, že výkupny zpravidla přijímají pouze funkční iPhony, nerepasované a s originálními jablečnými díly. Poškozené a nefunkční telefony je potřeba vždy přinést a nechat prohlédnout zaměstnanci provozovny, jelikož jejich výkup není zaručen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.