Foto: se svolením Faster CZ

Nevyhovuje vám webhosting a vlastní server je moc drahý? Ideální řešení se jmenuje VPS hosting

S mimořádným růstem popularity cloudových služeb se nejen v posledních letech vyrojilo obrovské množství nejrůznějších produktů, které fungují na principu vzdáleného přístupu k úložnému prostoru nebo například serverovému prostoru. Vývoj je v tomto směru nanejvýš logický. Jak firmy, tak také jednotlivci totiž tento typ služeb požadují stále častěji. Velmi rozmanitý výběr mají nejen zájemci o cloudové úložiště. Vybírat si totiž mohou také uživatelé, kteří vyžadují serverový prostor. Od základního webhostingu až po pronájem vlastního serveru.

Právě virtuální server patří mezi služby, jejichž popularita roste nejzásadněji. Není se čemu divit. Virtuální server, neboli VPS hosting je totiž ideálním kompromisem mezi webhostingem či jinými velmi dostupnými službami a pořizováním vlastního serveru. Tyto dvě služby totiž tvoří zcela opačné protipóly. Webhosting je vhodný prakticky jen k provozu webových stránek. Je velmi levný. Avšak výměnou za minimální měsíční poplatek toho uživateli moc nenabízí. Opačným protipólem je pak investice do vlastní serverové infrastruktury. Jak její pořízení, tak následná údržba je totiž velmi drahá, což má za následek, že vlastní servery jsou výhodné prakticky jen pro velmi úzkou skupinu uživatelů. Především z řad větších firem či internetových společností.

Foto: se svolením Faster CZ

Někde uprostřed pak leží virtuální server. V porovnání s vlastním serverem je totiž levné VPS cenově dostupné, ale zároveň svému uživateli poskytuje mnohem více než obyčejný webhosting. S VPS na bázi měsíčního pronájmu získáte stabilní službu, která vám jasně garantuje porci výkonu daného serveru. Jen na vás pak je, jaký operační systém k provozu virtuálního serveru zvolíte. K dispozici mají zájemci o VPS buďto Linux, nebo Windows. Zatímco první jmenovaný server je vynikající především k provozu webových stránek, Windows ocení kupříkladu firmy, které zde mohou nainstalovat EPR systémy a další stěžejní nástroje. V případě, že máte o pronájem virtuálního serveru zájem, není nic jednoduššího než si prohlédnout webové stránky společnosti Faster CZ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.