New Nintendo 2DS XL je skvělé, pokud nechcete 3D

Nový handheld od Nintenda – New Nintendo 2DS XL funguje výborně, pokud hráč netouží po 3D. To jsou hlavní dojmy webu theverge.com, který měl možnost nové zařízení vyzkoušet.

Přestože se v současnosti japonský výrobce upíná ke své hybridní konzoli Switch, neznamená to, že Nintendo opouští prostor typických, přenosných konzolí. Nemá k tomu důvod – např. oblíbeného handheldu Nintenda 3DS se prodalo celosvětově přes 66 milionů kusů.

New Nintendo 2DS XL je novou variantou svého předchůdce a novým mainstreamem v tomto specifickém konzolovém segmentu. Má vše, co by hráč očekával od 3DS, „jen“ má o jeden rozměr méně. Prodává se za cenu 149,99 dolarů. Slovo „New“ v názvu znamená, že zařízení má větší výkon než 2DS, vylepšené ovládání a podporu pro příslušenství Amiibo (jako má New Nintendo 3DS). „XL“ značí, že má handheld stejnou velikost obrazovky – 12,4 a 10,6 palců jako jeho 3D protějšky.

Handheld má ze všech modelů (3DS i 2DS) nejatraktivnější design. Pomáhá k tomu i to, že přední kamera byla přesunuta na střed trubicového kloubu spojující obě části zařízení. Ergonomie ovládání se také posunula dále a to především přesunutím tlačítka „home“ pod D-pad. Výsledkem je tenčí rámeček kolem dolní obrazovky. Handheld se nyní pyšní i oblejšími hranami jak dolní, tak horní části. Nevýhodou je, že kloub lehce vyčnívá, pokud se zařízení zavře. Celkově je ale design New Nintenda 2DS XL uhlazenější a elegantnější.

Velkou vadou na kráse je však displej. Oba displeje jsou stále stejné TN panely. Nintendo má sice v některých „neoznámených“ várkách používat pokročilejší technologii IPS, ale většinou se setkáme právě se zastaralým TN panelem. Testovaný model měl také horší barevné podání a pozorovací úhly.

Pro koho je tedy „2D handheld“ určený? Pro ty, které nezajímá 3D a stačí jim si zahrát  nové  i klasické hry od Nintenda ve 2D. Je také pro hráče, kteří k této platformě přicházejí do kontaktu poprvé a chtějí o něco výkonnější přístroj než 2DS. Jeho nástupce má „šik“ design, je k mání za rozumnou cenu a hráči se s ním dostanou k rozsáhlému výběru her, který za ta léta u Nintenda tolik „nabobtnal“.

 

Zdroj: theverge.com