Foto: Unsplash

New York plánuje zákon, který omezí přístup dětí a dospívajících k sociálním sítím

New York je připraven přijmout zákon, který zakáže sociálním sítím zobrazovat algoritmické kanály dospívajícím bez souhlasu rodičů. Deník The Wall Street Journal uvádí, že zákonodárci dosáhli předběžné dohody o návrhu zákona, o němž se bude hlasovat ještě tento týden.

Státní úředníci představili návrh zákona vyžadující souhlas rodičů s algoritmickými kanály již v loňském roce. Kromě toho, že si děti a dospívající nebudou moci prohlížet algoritmické kanály bez souhlasu svých rodičů nebo opatrovníků, nejnovější verze návrhu zákona podle The Wall Street Journal bude dospívajícím blokovat také možnost bez souhlasu rodičů zobrazovat oznámení v aplikacích přes noc.

Pokud bude zákon přijat, stane se New York dalším státem, který omezí přístup dospívajících k sociálním médiím. Utah přijal v loňském roce zákon, podle kterého musí aplikace sociálních médií získat souhlas rodičů, i když toto opatření bylo později omezeno. A například i zákonodárci v Kalifornii navrhli omezený přístup dospívajících k algoritmickým kanálům.

Zdroj: engadget.com