Foto: maxpixel.net

New York tvrdě zakročil proti Airbnb

Ti, kdo si právě teď hledají krátkodobý pronájem v New Yorku přes Airbnb, mohou narazit na poněkud omezený výběr bytů. Městské úřady totiž začaly prosazovat nové předpisy, podle kterých budou muset hostitelé podat žádost o registraci a splnit řadu požadavků, aby mohli pronajímat domy a byty hostům na dobu kratší než 30 dní. Hostitelé mohou nově pronajímat byty ke krátkodobým pobytům pouze v případě, že v nich také bydlí, přičemž najednou mohou být ubytováni pouze dva hosté.

Společnosti jako Airbnb nebo Vrbo budou nyní muset kontrolovat, zda hostitelé, kteří nabízejí své byty k pobytu na dobu kratší než 30 dní, byli schváleni úřady. Podle deníku The New York Times bylo dosud schváleno pouze 257 registrací žádostí z 3 250, které byly podány k 28. srpnu. To znamená, že z platformy bylo odstraněno tisíce nabídek ubytování. Airbnb odhaduje, že ještě minulý měsíc mělo v New Yorku nabídky krátkodobých pronájmů téměř 15 000 hostitelů.

Společnost Airbnb označila zákon za “faktický zákaz krátkodobých pronájmů” a podala žalobu, která však byla minulý měsíc zamítnuta. Theo Yedinsky, ředitel společnosti pro globální politiku, uvedl, že tato pravidla jsou ranou pro ekonomiku cestovního ruchu [New Yorku] a že město vysílá jasný vzkaz milionům potenciálních návštěvníků, kteří nyní budou mít při návštěvě New Yorku méně možností ubytování.

Městské orgány argumentovaly tím, že nový zákon pomůže v řešení bytové krize. Hostitelé nabízející krátkodobé pronájmy totiž přispívají k nedostatku bytů a v důsledku toho je bydlení ve městě dražší.

Zdroj: www.engadget.com