Zdroj: pixabay.com

NFC čipy budou v blízké budoucnosti podporovat bezdrátové nabíjení

NFC čipy jsou dnes standardní výbavou mobilních telefonů i celé řady dalších zařízení. Jedná se o velmi užitečnou technologii, díky které je možné mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami platit. Stejně jako další technologické standardy má i NFC své správce a skupiny firem, které se starají o jeho rozvoj. Asociace NFC forum, jež je správcem tohoto standardu, na svých webových stránkách zveřejnila novinku týkající se nové funkce, již by čipy NFC měly v budoucnu podporovat, je jí bezdrátové nabíjení.

První, co je k tomu třeba říci, je, že se bude jednat pouze o doplňkovou funkci NFC čipů, která si neklade za cíl konkurovat standardu Qi, který dnes využívá drtivá většina mobilních telefonů a dalších zařízení. NFC bude oproti němu výrazně pomalejší. Zatímco Qi dosahuje v současnosti efektivního výkonu 5 W u běžných modelů, zatímco maximální výkon NFC čipu pro nabíjení je 1 W.

Novou funkci budou podporovat pouze budoucí NFC čipy, bohužel k jejímu zavedení nestačí aktualizace firmwaru u stávajících zařízení. Hlavním záměrem, s nímž bude novinka zavedena, není ani tak nabíjení mobilních telefonů, které by bylo z pochopitelných důvodů velmi pomalé a zdlouhavé (ačkoliv možné bude taky). Tvůrci počítají především s dobíjením drobnějších zařízení, jakými jsou sluchátka, fitness náramky nebo chytré hodinky. Ty by v budoucnu mělo být možné dobíjet pomocí běžného mobilního telefonu. Součástí běžné výbavy se stane reverzní dobíjení, tedy funkce, jež je v současnosti součástí nejvyšší třídy vybavení mobilních telefonů.

Zdroj: nfc-forum.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.