Foto: se svolením Niantic

Niantic vzkřísil tamagoči – představil novou hru Peridot

Vzpomínáte si na tamagoči – elektronickou hračku do kapsy, jejímž cílem bylo starat se o zvířecího kamaráda? Pokud ano, pak by vám mohla být blízká nová AR hra od společnosti Niantic. Přestože je tato společnost známá především tvorbou her pro rozšířenou realitu založených na již existujících franšízách, její nejnovější titul bude originální. Hra Peridot je totiž o chovu a péči o unikátní virtuální zvířátka.

O čem konkrétně hra bude? Senior producent Nianticu Ziah Fogel na blogu uvedl, že zvířátka (neboli Dots) potřebují pomoc hráče, který zajistí jejich přežití. Hráči budou svá Dots krmit, hrát si s nimi a vychovávat je, přičemž zvířátka pomalu rostou a mění se. Na každodenních procházkách přitom můžete se svým zvířátkem objevovat skryté poklady. V nabídce bude celá řada druhů zvířátek, získávat nové druhy budou uživatelé moci také díky spolupráci s ostatními hráči.

Na první pohled je jasné, že půjde o příjemnou oddechovou hru, kterou si pravděpodobně oblíbí především hráči, kteří patří mezi fanoušky titulů, mezi něž patří Pokémon Go či Pikmin Bloom. Půjde také o první originální hru od Nianticu od vydání hry Ingress.

Zpočátku bude Peridot k dispozici pouze na vybraných trzích. Nicméně společnost upozorňuje, že v případě, pokud vás hra zaujala, se můžete zaregistrovat, abyste byli upozorněni, až bude dostupná i v České republice.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.