Foto: se svolením Nike

Nike uvádí na trh první kolekci digitálních bot Our Force 1

Po listopadovém spuštění platformy pro Web 3.0 .Swoosh, centra pro virtuální oblečení a digitální aktiva společnosti Nike, nyní tato společnost představila svoji první sadu digitálních sběratelských předmětů. Nike oznámila, že série virtuálních předmětů Our Force 1 (neboli OF1) bude 8. května k dispozici vybrané skupině s pozvánkami, zatímco všeobecný přístup se otevře 10. května.

Zájemci si mohou vybrat ze dvou nabídek: Classic Remix nebo New Wave, přičemž každá z nich vyjde na stejnou částku, a to 19,82 dolaru. Podmínkou pro nákup je ale účet na webových stránkách Swoosh a vlastnictví identifikační karty.

Jak je již zřejmé, nejedná se o reálné boty. Platíte za digitální krabici a zajímavé je také to, že nebudete vědět, jaký design jste si zrovna vy koupili. V blíže neurčeném termínu po 10. květnu Nike odhalí všechny krabice OF1 najednou, budete však mít možnost si krabici i po tomto datu neotevřít a nechat si ji jako virtuální překvapení. Členové Swoosh ke každé krabici dostanou 3D soubor, který budou moci použít například k exportu na jiné platformy (pokud jsou kompatibilní) apod.

Ve sbírce OF1 je více než 100 000 virtuálních předmětů Nike, které většinou vycházejí z modelu Air Force 1. S krabicí Classic Remix získáte klasickou AF1 vydanou v letech 1982 až 2006 nebo unikátnější, vlastní AF1. Ti, kteří si vyberou New Wave, obdrží klasický model z roku 2007 nebo novějších či výraznou, futurističtější AF1. V obou typech krabic jsou také čtyři návrhy od vítězů předchozí soutěže společnosti Your Force 1.

Zdá se vám to nesmyslné? Podle společnosti nejsou tyto digitální sběratelské předměty určeny pouze pro online použití. Nike již brzy plánuje představit výhody, které jsou s koupí spojeny, mělo by jít o exkluzivní fyzické produkty nebo zážitky.

Pokud jste velkými fanoušky Nike a rádi byste digitální sběratelský předmět získali, můžete se zaregistrovat na swoosh.nike.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.