Zdroj: wallpaperflare.com

Nikon pobízí k sebevzdělávání a nabízí své online fotokurzy zdarma

Nevíte, co s volným časem v době karantény a kulturního útlumu? Co se trochu vzdělat a naučit se fotografovat? Jeden z největších výrobců fototechniky na světě společnost Nikon se rozhodla, že během přetrvávající zdravotní krize uvolní své videokurzy digitální fotografie zdarma. Jedná se o deset lekcí, jejichž cena se za běžných podmínek pohybuje mezi patnácti a padesáti dolary.

Každá z lekcí je věnována něčemu jinému, a zájemce se tak může dozvědět o fotografovaní téměř vše od úplných začátků, až po rady, na co si dát pozor v konkrétních fotografických situacích. Jednotlivé lekce vždy moderuje lektor z řad profesionálních fotografů. Některé lekce jsou věnovány také tvorbě videí.

Ačkoliv v jednotlivých lekcích instruktoři využívají techniku přímo od Nikonu, většina rad je univerzálních a jsou použitelné u všech běžných fotoaparátů. Kurzy jsou sice v anglickém jazyce, ale díky výrazné vizuální stránce, jež je doprovází, není nutné umět anglicky na profesionální úrovni.

Pokud se chcete do kurzů přidat, stačí se na oficiálních stránkách společnosti Nikon zaregistrovat, a poté dostanete přístup ke všem videím, která má Nikon v rámci těchto kurzů k dispozici. Délka jednotlivých klipů se liší od patnácti minut, až po jednu hodinu. Kurzy jsou zdarma k dispozici do 30. dubna.

Fotografování je jedna z činností, v níž se můžete během karantény zdokonalit. Kromě fotografických kurzů jsou ale zdarma nebo s velkými slevami k dispozici i další tematické kurzy od základů programování nebo tvorby webových stránek, až po vaření nebo opravy v domácnosti. Karanténa s velkým množstvím volného času skýtá výbornou příležitost sebezdokonalování, tak proč ji nevyužít?

Zdroj: nikonevents.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.