Foto: Nintendo

Nintendo chystá svůj další velký titul pro konzoli Switch, naučí zájemce základy programování a herního designu

Nintendo v minulosti několikrát dokázalo, že umí vytvořit hry, které přesahují obvyklé hranice. Příkladem může být například projekt Nintendo Labo, který dokázal obyčejné papírové skládačky přeměnit na funkční ovládací prvky pro konzoli Switch. Nyní Nintendo chystá nový velký projekt pro svoji konzoli a opět jde o poměrně netradiční záležitost, která vybízí hráče k aktivitě a přemýšlení. Game Builder Garage si totiž klade za cíl vysvětlit hráčům základy programování.

Svým způsobem lze tuto hru přirovnat k populárnímu Super Mario Makeru, který proslul mimo jiné tím, že tvůrci dokázali v této hře pousnout její vlastní hranice. Kombinací jiných prvků ukázali samotným autorům, že jejich hra toho umí více, než sami tušili. A podobnou situaci by mohl přinést Game Builder Garage.

Základem této hry je jednoduchý vizuální programovací jazyk založený na spojování bublin. Všechno je doprovázené jednoduchými ale názornými animacemi a hru v aktuálním stavu si mohou hráči zahrát, aby zjistili, co mají změnit. Aplikace pracuje s ovládáním pomocí většiny tlačítek Joyconů, dotykovou obrazovkou i pomocí myši zapojené přes USB.

Kromě režimu volné tvorby se hráči budou moci krok po kroku naučit programovat sedm různých her a lépe na nich pochopit prostředí. Každá hra bude rozdělena do několika lekcí a pokročilejší tvůrci budou moci využívat jen řešení konkrétních problémů.

Do hry by v budoucnu mohl ze strany Nintenda přibývat nový obsah a svá díla mezi sebou budou moci sdílet pochopitelně i samotní hráči, stejně jako v Mario Makeru. Game Builder Garage bude k dispozici od 11. června za 29,99 $.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.