Foto: Unsplash

Nintendo nabízí v Evropě bezplatné opravy driftujících Joy-Conů

Od roku 2019 se Nintendo rozhodlo nabízet hráčům v Severní Americe bezplatné opravy tzv. driftujících Joy-Conů, i když už nejsou v záruce. Vzhledem k tomu, že tento problém postihuje hráče po celém světě, společnost se později rozhodla tyto bezplatné opravy nabídnout i ve Francii a Latinské Americe, nyní herní gigant tuto službu rozšířil i na celý Evropský hospodářský prostor (EHP), Velkou Británii a Švýcarsko.

Na svých britských webových stránkách společnost uvedla, že v těchto oblastech nabízí opravy týkající se potíží s ovládací páčkou Joy-Conu, která se vyznačuje tím, že Switch detekuje pohyb, i když se hráč nedotýká analogových páček ovladačů. Zajímavé je, že společnost tento mezi hráči nechvalně známý problém zdarma opraví i v případě, že je způsoben opotřebením.

Hráči v Evropě jsou již poměrně dobře chráněni zárukou, která trvá 24 měsíců namísto pouhých 12. Když Evropská spotřebitelská organizace (BEUC) v roce 2021 vyzvala k prošetření problému s drivery Joy-Conu, uvedla, že 88 % z 25 000 stížností, které obdržela, pocházelo od lidí, u nichž se příznaky problému projevily během prvních dvou let. To znamená, že standardní záruka v Evropě by byla schopna pokrýt opravy většiny lidí. Nyní však mohou hráči požádat společnost Nintendo o bezplatnou opravu svých ovladačů, a to i po skončení záruky.

BEUC sice tento krok vnímá jako velmi vstřícný, nicméně zároveň dodává, že jde o polovičaté řešení, jelikož Nintendo bude mít stále možnost prodávat výrobek s touto závadou. Organizace proto doufá, že dojde k zákazu prodeje těchto vadných kusů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.