Nintendo představilo dva tituly ze světa Pokémonů pro letošní rok

Na včerejší den se těšili mnozí fanoušci Pokémonů. Společnost Nintendo totiž 27. února slavila 23 let od vzniku značky a v rámci oslav naplánovala představení svých plánů pro letošní rok. A tak se také stalo, v krátkém videu byly ukázány hned dvě novinky pro konzoli Switch nazvané Pokémon: Sword a Pokémon: Shield.

Obě hry budou pokračovat v grafickém stylu loňského titulu Pokemon Let’s Go. Celkově by však měla být grafika o něco prokreslenější a detailnější a podle dostupných materiálů se jedná o nejhezčí ztvárnění světa Pokémonů, které jsme doposud viděli.

V pořadí již osmá generace her s malými bojovnými zvířaty a jejich trenéry nabídne hráčům novou oblast Galar inspirovanou Velkou Británií. Ta nabídne různorodé prostředí od velkých měst, přes venkov až po přírodní scenérie s hustými lesy, jezery a zasněženými horami. Prostředí by mělo být na první pohled idylické a Pokémoni v něm spolupracují s lidskými obyvateli na jeho rozvoji.

Samozřejmostí jsou i noví Pokémoni, z nichž některé bude mít hráč k dispozici už od samotného počátku. Bude si totiž moci vybrat mezi ohnivým Scorbunnym, listovým Grookeym a vodním Sobblem.

Nintendo oživilo značku v loňském roce a díky kombinaci s populární mobilní AR hrou Pokémon Go se mu podařilo vytvořit doposud nejpřístupnější titul celé dosavadní série. Zda budou v tomto trendu pokračovat i nové tituly zatím nevíme, na první pohled ale vypadají opravdu moc dobře. Jak se od sebe budou tituly lišit zatím není známo.

Zdroj: kotaku.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.