Foto: se svolením Nintendo

Nintendo přestalo platit Muskovi za integraci X

Společnost Nintendo se rozhodla k razantnímu kroku – od 10. června přestane společnosti X platit za rozhraní API, což znamená, že přestane fungovat přímá integrace ze Switche na platformu Elona Muska. Nintendo bylo ze všech tří hlavních výrobců posledním, kdo stáhl nativní sdílení obrazovky do X (PlayStation od Sony a Xbox od Microsoftu integraci s X zrušily již loni).

Oficiální herní účet X zveřejnil bizarní reakci, která zcela ignoruje jeho ústřední roli v odchodu Nintenda: „Naše partnerství se společností Nintendo zůstává silné a společně pracujeme na zajištění hladkého přechodu pro všechny uživatele. (…) Budeme i nadále spolupracovat s partnery, abychom naší globální herní komunitě přinesli nové a vzrušující zážitky.“

Server Wired loni informoval, že přístup k nejlevnějšímu tarifu API pro podniky v rámci služby The Dumpster Fire Formerly Known As Twitter začíná na 42 000 dolarech měsíčně. Vyšší úrovně mohou údajně stát 125 000 a 210 000 dolarů měsíčně. Přestože měsíční náklady ve výši 42 000 dolarů (nebo více) se těmto megakorporacím nemusí zdát jako mnoho, i ony zřejmě mají své limity.

Screenshoty z Switche lze i nadále sdílet s X, ale je to trochu komplikovanější. Obrázky z alba Switche můžete bezdrátově odeslat do telefonu nebo je pomocí kabelu USB přenést do počítače a pak je ručně zveřejnit. Nintendo uvádí, že integrované sdílení na Facebooku je stále povoleno, ale upozorňuje, že v budoucnu může být také ukončeno.

Zdroj: engadget.com