Nintendo se mimosoudně dohodlo s někdejšími provozovateli pirátských ROM stránek s jeho hrami, inkasuje od nich přes 12 mil. dolarů

Nintendo se s provozovateli dnes již nefungujících pirátských ROM stránek LoveROMS.com a LoveRETRO.co, které nabízely emulované verze jeho starých her bez  jeho souhlasu, dohodlo na mimosoudním vyrovnání. Jacob Mathias a jeho žena, kteří weby provozovali společně, mu zaplatí na odškodném 12 230 000 dolarů.

Japonský videoherní gigant dal v létě podáním žaloby u federálního soudu v Arizoně najevo, že provozování zmíněných webů i jiných již nehodlá tolerovat. V žalobě dvojici obvinil z „masivního“ porušení autorských práv a ochranných známek a dvojici hrozilo, že bude muset na odškodném zaplatit téměř 100 mil. dolarů.

Mathias v reakci na to obě stránky okamžitě vypnul a iniciativně začal se zástupci Nintenda vyjednávat o mimosoudním vyrovnání. Své weby ze strachu tehdy vypnulo i několik dalších známých provozovatelů pirátských webů s ROMy se starými klasikami společnosti.

V dokumentu o mimosoudní dohodě Mathias a jeho žena uznali, že provozováním webů se dopustili přímého i nepřímého porušení autorských práv, což Nintendu způsobilo „nenapravitelné škody“. Kromě vyplacení odškodného je součástí dohody permanentní soudní nařízení, který dvojici zakazuje do budoucna porušovat autorská práva a ochranné známky Nintenda. Manželé také musejí na společnost weby přepsat a předat jí veškeré emulátory, které mají v držení.

 

Zdroj: torrentfreak.com