Foto: Unsplash

Nintendo tvrdí, že výrazně usnadní přechod na nejnovější generaci konzolí

Společnost Nintendo nemá zrovna nejlepší pověst, co se týče zavádění nejnovějších technologií nebo funkcí. Zpravidla bývá tento proces zmatečný a problematický. To se obvykle týkalo i přenosu uživatelských dat mezi starou a novou konzolí. Naštěstí to nyní vypadá, že Nintendo se snaží tento proces před uvedením své další konzole na trh usnadnit.

V rámci setkání s akcionáři koncem minulého týdne prezident a generální ředitel Shuntaro Furukawa na otázku, zda se vaše nákupy z Nintenda Switch přenesou i na budoucí herní konzole, odpověděl: „Při přechodu z Nintenda Switch na konzoli nové generace vynaložíme veškeré úsilí, abychom zajistili, že zákazníci budou moci snadno přejít a zároveň používat svůj účet Nintendo“. To zřejmě naznačuje, že Nintendo přinejmenším uvažuje o tom, že by případně umožnilo přenést současné tituly pro Nintendo Switch zakoupené prostřednictvím e-shopu na budoucí zařízení. Nintendo se nevyjadřuje k budoucímu hardwaru, který ještě nebyl oznámen, takže je potřeba brát výše uvedené vyjádření s rezervou.

Nutno podotknout, že hry z předchozí generace Nintenda Wii U se na Switch nepřenášely. To je v ostrém kontrastu se společnostmi Sony a Microsoft, kde většina her z minulé generace funguje i na nových konzolích. Na rozdíl od Microsoftu a Sony Nintendo mění design svého ovladače prakticky s každou novou konzolí. Někdy je tedy nemožné, aby hra fungovala jak na nové, tak na staré generaci konzolí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.