Nintendo varuje před neoriginálním příslušenstvím ke konzolím Switch

Konzole Nintendo Switch je mezi hráči velmi oblíbená a to jak díky možnosti vzít si ji kamkoli sebou nebo hrát na televizi, ovládání které kombinuje klasická tlačítka a gesta  tak i díky výborným herním titulům, jež pro konzoli vznikly.

Společně s úspěchem konzole se na trhu objevilo i množství neoriginálního příslušenství, které je mnohdy levnější, a v některých případech i designově propracovanější, než originál. Jedná se především o dokovací stanice, které umožní propojení konzole s televizí.

Problém je, že řada uživatelů si stěžuje, že po použití tohoto příslušenství má se svou konzolí problémy. Některé z konzolí měly poté trvalé problémy s nabíjením, jiné nedokázaly v dokovací stanici nastartovat svůj operační systém a našly se i případy kdy konzole nešly vůbec zapnout.

Podle serveru Kotaku narostl počet poškozených respektive nespolupracujících konzolí poté, co Nintendo aktualizovalo software konzole na verzi 5.0. Je to především proto, že neoriginální příslušenství nepodléhá testovacímu procesu, který Nintendo provádí u veškerých svých produktů. Objevily se i teorie, které zatím nebyly potvrzené, že Nintendo s poslední aktualizací vložilo do systému kód, jež použití neoriginálního příslušenství blokuje. Společnost Nintendo je známá svým chladným přístupem ke komunitě moderů a to jak po hardwarové tak softwarové stránce.

Originální dokovací stanic stojí na českém trhu 2 500 Kč, neoriginální lze sehnat i kolem 600 Kč, otázkou však je, jestli chce hráč svoji konzoli vystavit nebezpečí trvalého poškození, nebo si raději připlatí za jistotu, že všechno bude tak jak má být.

Zdroj: kotaku.com forbes.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.