Foto: se svolením Nintendo

Nintendo věří, že prodá více konzolí Switch, než byl původní plán

Téměř sedm let stará konzole Nintendo Switch je stále ještě aktuální záležitostí – a to natolik, že společnost Nintendo zvýšila předpokládané prodeje pro svůj aktuální fiskální rok. Ve své zprávě o výsledcích za třetí čtvrtletí společnost oznámila, že zvyšuje předpokládané prodeje Switche z 15 milionů na 15,5 milionu. Toto zvýšení následuje po celkových čistých tržbách za třetí čtvrtletí, které byly o 29,9 miliardy japonských jenů (přibližně 4,67 miliard českých korun) vyšší a čistý zisk o 6,4 miliardy japonských jenů (1 miliardu korun) vyšší, než Nintendo předpokládalo. Stojí však za zmínku, že navzdory lepším než očekávaným čistým tržbám za třetí čtvrtletí byly tyto hodnoty stále o šest procent nižší než ve stejném období roku 2022.

Další prodeje konzole Switch pravděpodobně podpořilo několik dlouhodobě oblíbených i zcela nových her. V říjnu vyšla hra Super Mario Bros. od společnosti Nintendo Wonder, která dosáhla 11,96 milionu prodaných kusů. Dále tu byl film The Super Mario Bros, který byl v dubnu uveden do kin a podnítil zájem o starší tituly jako Mario Kart 8 Deluxe, a novinky z roku 2023 jako The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Zlepšená prognóza prodejů Switche přichází v době, kdy hráči netrpělivě očekávají jeho nástupce. Ačkoli Nintendo zatím nezveřejnilo žádné podstatné informace, nový herní systém bude údajně uveden na trh někdy v letošním roce. Vývojáři Switch 2 (není znám konkrétní název) údajně nechali nahlédnout za zavřené dveře na veletrhu Gamescom v srpnu 2023. Kromě jiného zde měla být k vidění nová verze hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild s vyšší snímkovací frekvencí a rozlišením, než nabízí původní Switch.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.