Nokia představila novinku s číslem 7

Společnost Nokia se již po několikáté snaží vrátit na špičku výrobců mobilních telefonů a přestavuje letos svůj již pátý telefon, který má však v rámci série číslo 7. Jedná se cenově dostupný telefon střední třídy, který sází na povedený design a některé prémiové funkce.

Svou hardwarovou výbavou náleží Nokia 7 do střední třídy mobilních telefonů. Využívá procesor Qualcomm Snapdragon 630 s operační pamětí 4 GB nebo 6 GB v závislosti na konkrétní verzi telefonu. Ty budou k dispozici dvě a kromě velikosti paměti se budou lišit také velikostí datového úložiště. To bude mít kapacitu 64 respektive 128 GB. Telefon dále nabídne 5,2 palcový IPS LCD displej s rozlišením 1080p a 3 000 mAh baterii. Nechybí také čtečka otisků prstů umístěná na zádech telefonu. Jako operační systém využívá Nokia Android Nougat, bez přidaných funkcí nebo vylepšení. Slibuje také upgrade na novější Andorid Oreo, který by měl být k dispozici v první polovině příštího roku.

Nokia sází především na fotoaparáty. Zadní kamera využívá technologii jednoho objektivu se světelností f/1,8 a šesnáctimegapixelovým snímačem. Ten je vytvářen technologií 1,12 um díky čemuž lépe zvládá horší světelné podmínky. Přední kamera má rozlišení 5 megapixelů, světelnost f/2,0 a dokonce ještě větší pixely s rozměrem 1,4 um. Pod optikou fotoaparátů je podepsána firma Zeiss. Telefon navíc nabízí funkci bothie, díky které je možné vyfotit fotku nebo natáčet video přední i zadní kamerou zároveň. Toho je možné využít také v případě živě streamovaného videa.  Tuto funkci doposud nabízela jen prémiová Nokia 8.

Telefon by se měl koncem října objevit na čínském trhu a jeho cena je v přepočtu 8200 Kč za základní verzi a 8900 Kč za variantu s větší pamětí a úložištěm. Kdy se telefon dostane na celosvětový trh, zatím není známo.

Zdroj: Theverge.com hmdglobal.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.