Foto: se svolením Xiaomi

Nositelná elektronika je neocenitelným pomocníkem nejen při sportu

Chytré hodinky se rychle staly jedním z největších technologických hitů po celém světě. Poprvé se na trhu objevily již několik let zpátky, poptávka po nich však ani nyní neklesá. Přesto se někteří lidé stále zdráhají si je pořídit. Důvodem může být i vysoká pořizovací cena, a proto vás může potěšit fakt, že ne za všechny tyto přístroje musíte utratit přespříliš vysoké částky. Jestliže nejste zrovna vrcholoví sportovci, ale rádi byste si zaznamenávali a kontrolovali vaši denní aktivitu, skvělou alternativou dražších aparátů mohou být například hodinky značky Xiaomi.

Proč si hodinky pořídit

Možná si říkáte, že těchto inteligentních zařízení vlastníte už dost, proč byste tedy měli zbytečně utrácet za další. Věřte nám, že v tomto případě lze učinit výjimku. Na rozdíl od telefonů, počítačů, tabletů apod., vám Xiaomi hodinky mohou výrazně pomoci k praktikování zdravého životního stylu.

Připomenou vám například, když se dlouho nehýbete, analyzují vaše spánkové návyky a pomáhají s měřením fyzické aktivity. Klasické doporučení 10 000 kroků denně všichni známe, kolik z nás to ale skutečně dodržuje? Pokud přístroj budete aktivně používat, může sloužit jako skvělý motivátor, který vám pomůže dosáhnout vytoužených sportovních cílů.

Mi Band vs. Mi Watch

Pokud se rozhodnete produkt od Xiaomi pořídit, nejdřív se budete rozhodovat mezi dvěma základními typy přístrojů – mezi chytrým náramkem (Mi Band) nebo chytrými hodinkami (Mi Watch). My se vám pokusíme výběr trochu usnadnit a základní parametry srovnáme.

Nejdříve se zaměříme na náramek. Prvním faktorem je cena. Pokud do přístroje chcete investovat co nejméně, cena náramku vás jistě potěší. Pohybuje se totiž již od 440 korun. Jestliže vám záleží jen na základních funkcích (krokoměr, monitoring spánku, podpora základních pohybových aktivit a výpočet kalorií, senzor tepové frekvence), vystačíte si i se staršími modely. Nejnovější verze náramku se pohybuje okolo 960 korun a nabízí další funkce jako je například monitoring saturace krve kyslíkem, až 30 režimů pohybových aktivit či zvýšená výdrž baterie, která činí přibližně 14 dní pří aktivním používání. Nejdražší verze náramku disponuje funkcí NFC a stojí okolo 1 200 korun. Můžete jej tedy využít k bezdrátovým platbám. Jen si předtím ověřte kompatibilitu s vaší bankou.

Hodinky se pohybují cca od 1 000 do 2 400 korun. Na rozdíl od náramků jim nechybí GPS, a k přesnému měření vzdálenosti u sportovních aktivit u sebe tedy nepotřebujete mít mobilní telefon. U dražší verze hodinek máte k dispozici až 117 sportovních režimů, rozsáhlejší monitoring vitálních funkcí či lepší výdrž baterie.

U obou přístrojů samozřejmě nechybí stopky, budík či kalendář a kompatibilní jsou s mobilními operačními systémy Android i iOS. Displej i řemínek jsou u hodinek větší, což může být výhodou i nevýhodou. Notifikace z telefonu se vám objeví jak na náramku, tak na hodinkách.

Pokud jste nadšení sportovci, zvolte nejlépe nejnovější model hodinek, u něhož jistě oceníte rozšířené sportovní i zdravotní funkce. V případě, že se jen snažíte mít o vašich aktivitách lepší přehled, ale zároveň chcete ušetřit, náramek je pro vás ideální volbou.