Foto: se svolením Nothing

Nothing Phone 2 bude odhalen 11. července

Několik měsíců jsme se o druhém telefonu společnosti Nothing dozvídali jen pomocí nejrůznějších upoutávek, nyní ale konečně nadešel čas, kdy je společnost připravena jej ukázat oficiálně světu. 11. července v 18 hodin našeho času proběhne slavnostní představení telefonu Nothing Phone 2, jehož živý přenos bude k dispozici na oficiálních webových stránkách.

Zakladatel společnosti Nothing Carl Pei popsal Phone 2 jako prémiovější zařízení v porovnání s loňským modelem, který nabídl čip Snapdragon 778G+ a další specifikace převážně střední třídy. Společnost již potvrdila, že bude používat o něco starší (ale znatelně rychlejší) Snapdragon 8+ Gen 1. Ten také přinese lepší výkon fotoaparátu, například fotografie RAW HDR a video 4K při 60 snímcích za sekundu. Není jisté, zda dojde k vylepšení samotných fotoaparátů nebo jiných klíčových komponent. Novinkou bude prodej také v USA, což by mělo přinést podporu bezdrátových sítí.

Důležitou roli může hrát i software. Operační systém Nothing OS bude v telefonu Phone 2 podle dosavadních informací vyladěnější díky vlastním silám namísto outsourcingu. Výrobce telefonu má údajně mnohem větší softwarový tým, který nyní zahrnuje několik veteránů z OnePlus.

Bude zajímavé sledovat, zda se nový telefon výrazně prosadí na americkém trhu. Americkým telefonům dominují společnosti Apple a Samsung, přičemž i tak známá jména jako Google a Motorola zůstávají daleko za nimi. Společnost OnePlus se výrazněji neprosadila ani díky podpoře čínského technologického giganta Oppo.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.