Foto: Unsplash

Nová aktualizace PS5 přináší integraci se službou Discord

Majitelé PlayStationu 5 se konečně dočkali upgradu, který zahrnuje také dlouho očekávanou integraci služby Discord. V pořadí již sedmá verze softwaru PS5 je již nyní dostupná pro všechny uživatele PS5. Nejenže umožňuje připojit se na konzoli k hovorům v Discordu, ale přináší také vylepšení rozlišení 1440p, možnost přenášet data mezi konzolemi PS5 a možnost používat hlasové příkazy k pořízení klipů ze hry (toto poslední vylepšení však platí pouze pro uživatele z USA a Velké Británie).

Majitelé PS5 budou moci pomocí aplikace Discord na mobilu nebo počítači přenést hovor z Discordu přímo na svou konzoli. Jde o velmi podobnou situaci, kdy Microsoft v loňském roce spustil podporu služby Discord na konzoli Xbox. To znamená, že na konzoli PS5 nemůžete přímo přistupovat k serverům Discord, aniž byste k přenosu hovoru použili mobilní zařízení nebo počítač.

Integrace služby Discord je však velmi elegantní. V rámci přenosu hovoru můžete vidět své přátele z Xboxu, PC i odjinud. V současné době jsou podporovány pouze hlasové hovory, takže nebudete moci zobrazit žádné zprávy chatu ani streamovat obrazovku konzole do hovoru Discord nebo zobrazit streamy jiných uživatelů.

Integrace služby Discord je skvělým doplňkem pro crossplay, který umožňuje hráčům PS5 chatovat s hráči Xboxu a PC, aniž by se museli spoléhat na funkce chatu ve hře. Společnost Microsoft loni vylepšila vlastní integraci služby Discord pro Xbox a umožnila majitelům konzole Xbox připojit se k hlasovým kanálům přímo z konzole, aniž by museli používat telefon nebo počítač. Doufejme, že se v nadcházejících měsících dočkáme stejného kroku i od společnosti Sony.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.