Foto: se svolením T2

Nová alternativa Twitteru se snaží nalákat uživatele, kteří na Twitteru přijdou o symbol ověření

Vzhledem k tomu, že se Elon Musk chystá zrušit ověření tisíců uživatel, kteří byli ověřeni za předchozího vedení společnosti, jedna z alternativ sociální sítě Twitter doufá, že některé z těchto uživatelů přiláká na svou platformu. Služba T2, kterou vedou dva bývalí zaměstnanci Twitteru a která je určena pouze pro zvané, tvrdí, že umožní uživatelům přenést jejich „starší” ověření Twitteru na své stránky.

T2 je součástí rostoucího počtu alternativ Twitteru, které se objevily po Muskově převzetí. Platforma T2, která je menší než někteří více zavedení konkurenti (např. Mastodon), hodlá nyní obnovit „veřejný prostor”, který byl na Twitteru před Muskem. Zakladatel Gabor Cselle se vyjádřil velmi jasně, když oznámil, že má v plánu vytvořit „docela jednoduchou kopii Twitteru s určitými zjednodušeními”, nikoliv zcela nové prostředí.

Možná tedy není překvapivé, že stránka spouští funkci „Získej ověření (Get the Checkmark)”, která bude spoléhat na starší ověřovací systém Twitteru. Díky ní mohou uživatelé vyplnit krátký formulář a projít zrychleným procesem ověření pro T2.

Prozatím mají uživatelé jen pár dní na to, aby program využili, protože starší ověřování má z Twitteru zmizet 1. dubna. Společnost má v plánu nabízet ověření jinými způsoby, jakmile starší kontroly Twitteru zmizí. (Ověření pomocí formuláře T2 zároveň nebude fungovat pro ty, kteří si zaplatili nové ověření s podporou služby Twitter Blue).

Spolu s novými ověřovacími funkcemi oznamuje T2 také několik dalších milníků. Společnost najala bývalého manažera Discordu jako nového technického ředitele a spouští tolik potřebný redesign, který bude uživatelům Twitteru povědomý.

Stejně jako u všech nových konkurentů Twitteru má T2 před sebou ještě dlouhou cestu, než se přiblíží velikosti platformy, kterou se snaží napodobit. Jak však upozornil generální ředitel Mastodonu Eugen Rochko, vlivnější uživatelé Twitteru – například ti se starším ověřením – jsou pro každou začínající platformu nesmírně cenní. Pokud se společnosti T2 podaří získat více takových uživatelů, mohlo by to usnadnit znovuvytvoření veřejného prostoru, o které usiluje.

Zdroj: engadget.com