Foto: se svolením Bitzee

Nová aplikace Bitzee umožňuje proměnit oblíbené postavičky Disney/Pixar na virtuální mazlíčky

Řada virtuálních domácích mazlíčků Bitzee se rozšiřuje o některé známé, ale i neznámé postavičky. Společnost Spin Master, která představila Bitzee v USA loni v létě, se nyní chystá vydat dvě nové verze tohoto zařízení: Bitzee Disney a Bitzee Magicals. První z nich bude obsahovat 30 postaviček ze světa Disney/Pixar, včetně Stitche, Olafa, Nema a Dory, Remyho, Mikea Wazowského a Jamese P. Sullivana či Heiheie.

Na rozdíl od většiny digitálních hraček Bitzee nemá obrazovku. Místo toho funguje téměř jako hologram zvířátka s ovládáním pomocí prstu a ohebným displejem, který umožňuje hráči fyzickou interakci s postavičkou. Můžete například přejet prstem po horní části displeje a pohladit promítaného tvora nebo pohoupat krabičkou ze strany na stranu, a zvířátko tak uspat. K dispozici je také malý posuvný panel, který slouží k navigaci v nabídce činností.

Vedle miniher a úkolů spojených s péčí bude pro každou z postaviček v Bitzee Disney připravena animace. Naproti tomu Bitzee Magicals představí zcela nové postavy, včetně několika roztomilých tvorů, jako je Yeti či Nessie. Bitzee Magicals přidá funkci kouzelné hůlky, která může například dočasně proměnit vašeho mazlíčka v kachnu na skateboardu. Sbíráním lektvarů budete také moci měnit barvy svých mazlíčků.

Bitzee je poměrně nenáročná hra s virtuálními mazlíčky. Pokud na své mazlíčky na chvíli zapomenete nebo se o ně prostě nebudete dobře starat, nezemřou vám. Díky tomu se hodí zejména pro děti. Stačí zavřít krabičku a zvířátko přejde do režimu spánku.

Bitzee Disney je možné předobjednat za 35 dolarů na Amazonu již nyní. Obě zařízení by se měla začít dodávat na podzim. Dostupná by měla být i v České republice.

Zdroj: engadget.com