Foto: se svolením Google

Nová aplikace Health Connect umí synchronizovat fitness data napříč aplikacemi pro Android

Pokud používáte některou z fitness aplikací v systému Android, Google má pro vás skvělou zprávu. Nová aplikace Health Connect totiž slibuje synchronizaci fitness dat z různých aplikací pro Android včetně Fitbit, Samsung Health a dalších.

Společnosti Google a Samsung v posledních letech úzce spolupracují na projektech týkajících se fitness a nositelných zařízení. Na konferenci Google I/O 2022 obě společnosti prokázaly tuto spolupráci vytvořením aplikace Health Connect (služby a doprovodného vývojářského rozhraní API v systému Android), která má umožnit lepší přenositelnost fitness dat. Konkrétně jde o tato data: aktivity (běh, cvičení), tělesná měření (hmotnost, rychlost metabolismu), sledování menstruačního cyklu a ovulační testy, výživa (příjem vody, kalorie, cukr atd.), spánek (délka, typ), životní funkce (glukóza v krvi, tělesná teplota, hladina kyslíku v krvi).

Velmi zjednodušeně řečeno budou fitness aplikace aktualizovány tak, aby sdílely svá data s aplikací Health Connect v telefonu. Po uložení do aplikace Health Connect bude moci jakákoli jiná aplikace související s fitness (samozřejmě poté, co jí k tomu dáte svolení) tyto údaje číst a případně je použít k získání přesnějšího obrazu o vašem dni.

Kromě vlastních aplikací (Google Fit a Fitbit) již společnost oznámila možnost propojení Health Connect s několika dalšími aplikacemi včetně Samsung Health, Leap Fitness, MyFitnessPal a Withings. Jde však pouze o začátek, protože každý ambiciózní vývojář pro systém Android může vytvořit aplikaci, která může zažádat o synchronizaci s Health Connect.

Aplikace Health Connect je již nyní k dispozici v předběžném přístupu prostřednictvím obchodu Google Play pro zařízení se systémem Android Pie nebo novějším. Prozatím se ale zdá, že žádná z oznámených partnerských aplikací ještě nebyla aktualizována.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.