Nová aplikace nabízí alternativu k „vykousnutí“ displeje iPhonu X

Někteří majitelé iPhonu X řeší problém, jak se vypořádat s horní částí displeje, do které zasahuje reproduktor a senzorový modul. Díky tomu vypadá obraz v hodní části displeje „vykousnutě“, což se některým lidem nelíbí.

Apple už dříve vyzval vývojáře, aby přijali obrazovku iPhonu X takovou jaká je, nezakrývali jí černými pruhy, a používali celou výšku obrazovky. „Nezakrývejte horní část displeje kolem rohů zařízení, senzorový modul nebo indikátor pro přístup k domovské obrazovce tím, že v horní a spodní části obrazovky umístíte černé pruhy,“ nabádá Apple výrobce.

Nyní to však vypadá, že Apple svou taktiku zmírnil, neboť schválil přístup do svého App Storu aplikaci nazvanou Notch Remover, která právě černý pruh do horní části displeje umísťuje a nechává na místech kolem reproduktoru svítit jen hodiny, název sítě a stavové ukazatele baterie, nebo signálu. Tato aplikace mění tvar displeje do klasické podoby a odstraňuje „obočí“, na které si někteří uživatelé nového iPhonu těžko zvykali. Spodní část displeje nechává aplikace bez změny.

Notch Remover stojí jeden dolar, což vzhledem k ceně nového telefonu, která je 1000 dolarů je opravdu drobná částka.

S problémovým zářezem v horní části nového iPhonu X se vývojáři pokoušeli vypořádat už dříve. Ještě před vydáním telefonu, přišel český designér s neotřelým řešením, které využívá horní zářez jako základ pro stahovací lištu, podobnou té které využívají telefony s operačním systémem Android. Na tuto lištu by bylo možné umístit rychlí přístup k některým funkcím jako je zachycení výřezu obrazovky, nastavení a další. Tento nápad působí velmi svěže a velmi dobře zapadá do konceptu celého telefonu. Zatím bohužel nemáme informace, zda jeho řešení bude realizováno.

iPhone X díky svým inovacím a novému designu nutí vývojáře nově přemýšlet o rozložení displeje telefonu a narušuje zaběhnutou rutinu, což je nepochybně dobře. Už teď se můžeme těšit na další inovativní řešení, která pro nás vývojáři určitě nachystají.

Zdroj: Theverge.com