Nová Aplikace pro Android vám pomůže porozumět co se děje ve vašem telefonu

Novou, velmi zajímavou aplikaci lze stáhnout z obchodu Google. Jmenuje se Datally a pomáhá uživateli spravovat data, která přicházejí a hlavně odcházejí z jeho mobilního telefonu. Každý, kdo chce svůj telefon používat opravdu naplno, v něm má staženou celou řadu aplikací, které jsou praktické pro každodenní život nebo slouží jen k zábavě. A většina z nich nějakým způsobem využívá mobilní data. O tom, kolik si která z nich bere, vás dokáže informovat právě Datally.

Někdo by mohl namítnout, že většina funkcí, kterou Datally zastane, je integrována přímo v systému telefonu. To je pravda, avšak většinou jsou tyto statistiky ukryté hluboko v menu nastavení a někdy není pro uživatele úplně jednoduché porozumět tomu, co přesně znamenají. Navíc kromě monitoringu procesů samotných umí Datally i další užitečné věci. Dokáže vyhodnotit, kdy jsou vaše data zbytečná, která aplikace jimi zbytečně plýtvá. Doporučuje také způsob, jak snížit využití dat na základě vaší vlastní aktivity a navrhnout blízké sítě Wi-Fi, ke kterým se budete moci připojit.

Aplikace vznikla v rámci iniciativy Google Next Billion Users, která se zaměřuje na vyšší použitelnost produktů Google v zemích, kde je přístup k mobilnímu internetu a množství dat omezeno. Samotné aplikace Datally má velikost 6 MB, aby zabírala co nejmenší prostor a byla použitelná v telefonech se slabší hardwarovou výbavou.

Podle průzkumů Google v mnoha zemích, kde jsou data drahá, mají lidé často své telefony většinou pouze v režimu „letadlo“ tedy bez jakéhokoli připojení, aby neztratili svá drahocenná data. To samozřejmě snižuje mobilitu a uživatelský komfort, protože telefon je nutné vždy „ručně“ zkontrolovat vypnutím režimu letadla. Aplikace Datally by v tomto ohledu mohla pomoci a přinést větší klid.

Zdroj Theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.