Nová aplikace Steamu umožní hráčům streamovat hry z počítače do mobilních zařízení

Valve vypustí koncem května novou aplikaci Steam Link umožňující streamovat hry z počítačů Mac a PC do smartphonů a jiných zařízení běžících na systémech iOS, tvOS a Android (tablety, televize, Apple TV apod.). Verze pro Android bude na rozdíl od verze pro iOS a tvOS dostupná zatím jen v betě.

Aby streamování fungovalo, je potřeba propojit mobilní zařízení či TV s počítačem prostřednictvím 5GHz Wi-Fi sítě nebo ethernetového kabelu. Mobilní internet momentálně podporován není. Valve slibuje podporu Steam Controlleru nebo MFI ovladačů (iOS), nicméně úplný seznam kompatibilních ovládacích zařízení nezveřejnil. V tuto chvíli tak není jasné, jestli hry bude možné hrát i pomocí Bluetooth klávesnic, konzolových ovladačů nebo „defaultního“ dotykového ovládání.

Valve nabízel Steam Link doposud jen jako službu, která byla dostupná na jeho minipočítačích Steam Machines a chytrých televizích od Samsungu. Steam Link je vůbec první aplikací nebo službou Steamu, která míří i do mobilní sféry – do této doby se platforma soustředila pouze na desktop, Steam Machines či chytré televize.

Kromě toho Valve plánuje vydat pro iOS a Android aplikaci Steam Video pro streamování  filmů a pořadů na Steamu. Uživatelé budou také moci si z platformy stahovat videa a přehrávat si je později offline (podobně jako u populárních streamovacích služeb jako Netflix či YouTube Red). Aplikace bude dostupná ve druhé polovině léta.

 

Zdroj: theverge.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.