Zdroj: xda-developers.com

Nová bezdrátová sluchátka LG budou mít samočisticí nabíjecí pouzdro, které dokáže zlikvidovat většinu bakterií

Podobně jako mnoho jiných společností, má i LG vlastní řadu uživatelsky oblíbených bezdrátových sluchátek. V loňském roce byl v USA představen model LG Tone Free, který zaujal podporou Google Asistenta. Společnost se nyní ke stejné sestavě vrací, zdá se také, že novinka bude mít stejný název Tone Free (model HBS-FN6), ale odlišný design. Zatímco pro loňský model byl typický poněkud netradiční oblý obdélníkový tvar stopek sluchátek, letošek přinese již klasičtější a praktičtější tyčinkový tvar. Dostupné budou v černé a bílé barvě.

Tím nejzajímavějším však bude pravděpodobně nabíjecí pouzdro s funkcí samočištění. Pouzdro v podstatě vypadá stejně jako v minulém roce (jde tedy o kulatou schránku se zaoblenými rohy) a disponuje také samočistící technologií UVnano. Ta využívá nanotechnologií a vestavěného zdroje ultrafialového záření, které dokáže zlikvidovat až 99,9 % bakterie E. coli a S. aureus.

Málokdo přitom ví, že sluchátka jsou zdrojem obrovského množství bakterií, kvůli čemuž mohou způsobovat opakované záněty uší. Samočistící funkce se přitom aktivuje automaticky po vložení sluchátek do pouzdra, k čištění tak dochází souběžně při procesu nabíjení.

Co se týče kvality zvuku, na vyladění nových bezdrátových sluchátcích Tone Free s LG spolupracovala britská společnost Meridian. Uživatelé tak mohou využít čtyř předvoleb ekvalizéru (Natural, Immersive, Bass Boost a Treble Boost). Režim Ambient Sound navíc umožňuje poslouchat hudbu a zároveň slyšet, co se děje v okolí. Sluchátka navíc disponují duálními mikrofony, díky nimž bude opět možné využít Google Asistenta.

Novinku by mělo LG představit tentokrát i v Evropě, a to již v průběhu července. Přestože dosud neznáme cenu, pravděpodobně se bude pohybovat v podobných relacích jako loňským model, který přišel na trh s cenovkou 199 dolarů.

Zdroj: xda-developers.com