Nová funkce hry Pokémon Go umožní online souboje s náhodnými online hráči

Studio Niantic stále potvrzuje, že se hodlá starat o svůj nejpopulárnější titul Pokémon Go. Počínaje příštím rokem totiž nabídne hráčům na mobilních telefonech a tabletech možnost vyzkoušet schopnosti jejich Pokémonů v online soubojích s hráči po celém světě.

Nová funkce ponese název Go Battle League a navazuje na předchozí režim Trainer, představený v loňském roce. Ten umožňoval uspořádat tréninkového souboje Pokémonů mezi přáteli. Hráči mohli vyzvat kohokoliv ze svých seznamů Ultra nebo Best friends na souboj online nebo změřit síly s hráčem, se kterým se potkali v reálném světě.

Nová funkce tyto možnosti rozšíří a umožní hrát s kterýmkoliv hráčem ze světa Pokémon Go. Hráči si soupeře podle dostupných informací nebude moci vybrat, bude mu přidělen náhodně. Podle toho jak se bude hráčům v soubojích dařit budou hodnoceni a systém k sobě bude přiřazovat hráče s podobnou úrovní tak, aby pro ně hra nebyla zbytečně frustrující, ale také aby pro ně znamenala určitou výzvu.

Zatím není jasné, jestli se bude jednat o jeden žebříček nebo jich bude více podobně jako je více lig v seriálovém světě pokémonů. Niantic nicméně slibuje, že více detailů se hráči brzy dozví v připravovaném videu, které by mělo nový režim zevrubně představit.

Pokémon Go je jeden z mála příkladů úspěšného modelu “Hra jako služba” na platformě mobilních telefonů. Ačkoliv po vydání hry Pokémon Go vyšla řada dalších AR titulů, úspěchu a obliby Pokémon Go žádný z nich nedosáhl. Vývojářům ze studia Niantic se díky novým možnostem vede držet stálou přízeň fanoušků.

Zdroj: pokemongolive.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.