Foto: se svolením Sony

Nová funkce PS5 umožní zvát hráče do multiplayeru pomocí aplikací v telefonu

Společnost Sony právě oznámila nejnovější funkci pro PS5, která zjednodušuje proces zapojování dalších uživatelů do her pro více hráčů. Nový nástroj umožňuje pozvat uživatele do hry, i když nemají konzoli nebo nepoužívají aplikaci PlayStation. Systém prostřednictvím aplikace vygeneruje odkaz, který lze sdílet online. Když příjemce na odkaz klikne, bude se moci přidat do relace pro více hráčů. Nemusí přitom jít ani o přátele.

Novinka se tedy bude hodit například pro takové situace, kdy se seznámíte s dalšími hráči online prostřednictvím sociálních sítí a budete si chtít společně zahrát. Nově není zapotřebí zjišťovat uživatelská jména, ale jednoduše se do hry hned zapojíte. Funkce také spolu s odkazem vygeneruje QR kód, který přístup do hry výrazně usnadní.

Nová funkce se objeví až později v průběhu letošního roku a bude se týkat pouze her pro PS5. Společnost Sony také varuje, že některé tituly mohou potřebovat aktualizaci, než bude vše fungovat bez problémů. Většina her pro PS5 samozřejmě vyžaduje předplatné služby PlayStation Plus, aby bylo možné multiplayer využívat, a toto předplatné se loni zdražilo.

Nicméně společnost již pracuje na podobném nástroji, který uživatelům umožní sdílet svůj profil v síti PlayStation Network v jakékoli aplikaci pro zasílání zpráv nebo sociální síti vygenerováním odkazu v aplikaci PlayStation, podobně jako bude fungovat výše zmíněná funkce. Také tato funkce by se měla objevit ještě v letošním roce.

Zdroj: engadget.com