Foto: Unsplash

Nová funkce Spotify Jam umožňuje více uživatelům vytvářet společné seznamy skladeb

Společnost Spotify představila novou funkci nazvanou Jam, která umožňuje více lidem sestavit jeden seznam skladeb a poslouchat ho společně v reálném čase. Účastníci relace Jam mohou přispívat skladbami do sdílené fronty, ke které mají přístup bez ohledu na to, zda se nacházejí ve stejné místnosti nebo na různých místech po celém světě. Spotify zavádí tuto funkci pro všechny účty zdarma, nicméně pouze předplatitelé služby Premium budou moci zahájit relaci a pozvat ostatní, aby se k ní připojili.

Pokud patříte mezi předplatitele služby Premium, Jam spustíte jednoduše tak, že vyberete skladbu nebo seznam skladeb a poté klepnete na ikonu reproduktoru v dolní části obrazovky nebo na nabídku se třemi tečkami v horní části. Odtud vyberete možnost Start a Jam. Pokud se ve vašem okolí vyskytují lidé využívající stejnou síť Wi-Fi, budou automaticky vyzváni, aby se připojili a přispěli do relace, jakmile spustí aplikaci Spotify. Pořadatelé mohou také pozvat ostatní uživatele, ať už se nacházejí kdekoli na světě, pomocí QR kódu, tlačítka sdílet či zveřejnění odkazu na sociálních sítích.

Jam byl navržen jako skupinová funkce, jelikož jednotlivci mohou přidávat hudbu do playlistu, každopádně pouze pořadatelé budou mít možnost měnit pořadí skladeb a odstraňovat skladby, které se podle nich nehodí k danému tématu nebo atmosféře (nicméně po zapnutí funkce Guest controls budou moci totéž udělat i ostatní). Spotify uvádí, že mohou také určovat, kdo bude součástí společného playlistu, i když není jasné, jestli to znamená, že pořadatel bude moci kohokoli ze skupiny vyhodit.

Spotify Jam je ode dneška k dispozici celosvětově.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.