Foto: se svolením Uber

Nová funkce Uberu umožní objednat si svoz z velkého koncertu nebo zápasu

Společnost Uber na své každoroční akci GO-GET oznámila celou řadu nových funkcí, které přicházejí do světově proslulé aplikace pro ,,taxislužbu”. Mezi jednu z novinek patří tzv. Uber Shuttle.

Nová funkce umožňuje uživatelům (zatím) v USA rezervovat si pět až sedm dní předem místo ve vozidle pro přepravu na velké akce, jako jsou koncerty nebo basketbalové zápasy, a zpět. Společnost se chlubí, že tato funkce je obzvláště šetrná k rozpočtu, a uvádí, že každý cestující zaplatí „zlomek ceny UberX“. 

Uber spolupracuje se společností Live Nation, aby v průběhu léta zavedl na některá místa minibusovou dopravu se svými řidiči, včetně Hard Rock Stadium v Miami či PNC Pavilion v Charlotte. Bude se jednat o vozy, které pojmou 14 až 55 cestujících. Společnost uvádí, že každý řidič bude mít komerční licenci pro provozování velkého dopravního prostředku.

Společnosti poskytující spolujízdu se již nějakou dobu snaží proniknout do ,,autobusové dopravy”. Společnost Uber se v roce 2015 (neúspěšně) pokusila o něco, co se jmenovalo Uber Hop a mělo sloužit k seskupení více cestujících, kteří jedou po podobné trase. Tentokrát je snaha Uberu zaměřena výhradně na konané akce a snaží se zaplnit mezeru, která existuje v místech, kde díky závislosti USA na automobilové dopravě není veřejná doprava příliš efektivní.

Společnost také oznámila službu Uber Caregiver, která umožňuje objednávat jízdy pro své blízké například k lékaři. Službu nakonec bude možné používat i k doručování potravin nebo volně prodejných léků. Pokud o někoho pečujete, může si vás tato osoba v aplikaci Uber přidat jako určeného pečovatele, což vám pak umožní provádět rezervace jízdy. Aplikace Caregiver bude v USA spuštěna letos v létě.

Zdroj: engadget.com