Foto: se svolením Pokémon Company

Nová generace Pokémonů Scarlet a Violet vyjdou na Switchi ještě letos

Nedělní akce Pokémon Direct přinesla kromě jiného oznámení dvou nových titulů – Pokémon Scarlet a Pokémon Violet. Očekává se, že hry vyjdou na Nintendo Switch koncem roku 2022.  Krátký teaser, který byl zveřejněn (ke zhlédnutí na konci článku) připomíná Pokémon Sword and Shield z roku 2019.

Obě hry byly popsány jako „dobrodružství v otevřeném světě“ a podle vývojářského studia Game Freak „představují nový evoluční krok v hlavní sérii Pokémonů“. Oficiální popis zní takto: „Trenéři mohou prozkoumávat otevřený svět, kde různá města bez hranic plynule splývají s divočinou. Pokémoni se v tomto otevřeném světě vyskytují všude – na obloze, v moři i na ulicích.“

Trenéři, kteří se vydají za svým dobrodružstvím v rámci Pokémon Scarlet nebo Pokémon Violet, budou mít různé oblečení podle toho, kterou hru hrají. Než se trenéři vydají na cestu, vyberou si svého prvního pokémona, a to buď Sprigatita, Fuecoca nebo Quaxlyho, který je bude doprovázet. Více informací však prozatím nemáme.

Kromě dvou nových her jsme se dočkali také oznámení novinky, že Pokémon Legends: Arceus, který byl spuštěn teprve na začátku tohoto roku, dostane aktualizaci softwaru nazvanou „daybreak“. Ta by měla být již nyní zdarma k dispozici, navíc přinese jeden nový úkol. Společnost Pokémon Company také oznámila, že vytváří animovaný seriál, který se bude odehrávat v regionu Hisui a který by měl debutovat ještě letos.

Součástí akce bylo také oznámení velké aktualizace, která se chystá do hry Pokémon Go, v níž se od 1. března objeví příšerky z regionu Alola. Konkurenční bojová hra Pokémon Unite také dostane několik novinek, včetně nových soubojů.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.