Nová hra Temtem se tváří jako klon Pokémonů, ale nabízí toho mnohem víc

Pokémon patří ve světě videoher mezi nesmrtelnou klasiku, dlouho ale o sobě nedal znát (pokud nepočítáme Pokémon Go z roku 2016 a Pokémon Sword/Shield pro Nintendo Switch z listopadu minulého roku). Určitou formou náhrady by se však mohla stát herní novinka Temtem. Jedná se o MMO z dílny španělských vývojářů studia Crema. Vývoj byl financován díky kampani na Kickstarteru již v červnu 2018.

Temtem se už na první pohled zcela nepokrytě podobá hře Pokémon a i její princip je v jádru stejný – jde o to, pochytat všechny temtemy a stát se nejlepším krotitelem v Archipelagu. Temtem ale na rozdíl od Pokémona nabízí celou řadu nových herních možností, které hráče přesvědčí o tom, že rozhodně nejde jen o jeho podařenou kopii.

Co se týče herního světa, hráči se pohybují v zemi Archipelago, která je tvořena šesti ve vzduchu levitujícími ostrovy, mezi nimiž lze cestovat vzducholodí. Každý z ostrovů je navíc zcela odlišný a nabízí jiné temtemy, možnosti i vizuál. V průběhu cesty lze samozřejmě navazovat přátelství, uspořádávat souboje s ostatními krotiteli a získávat temtemy. Součástí světa je ale také nebezpečný Clan Belsoto, který je nepřátelský jak vůči lidem, tak vůči temtemům. Abyste ho porazili, musíte se spojit se svými přáteli a nejlepším temtemem. Pokud se vám to ale podaří, stanete se nejlepším krotitelem ostrova a hra končí.

Verze beta je hráčům na platformě Steam zpřístupněna již od včera (21. 1.). Vydání konečné verze hry je ale plánováno až na rok 2021. Dostupná bude pro PC (Windows) a herní konzole Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroje: kotaku.com, temtem.gamepedia.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.