Foto: Unsplash

Nová instagramová funkce uživatelům připomene, aby si od něj dali pauzu

Pokud pravidelně používáte některou ze sociálních sítí, jistě víte, jak snadné je zůstat tam déle, než jste měli původně v plánu. Odborníci vysedávání u internetu a konzumaci přemíry (zpravidla negativních) zpráv nazývají speciálním termínem – doomscrolling.

Podmínky pro „nekonečné“ vysedávání na síti jsou přitom dokonalé. Ve feedu se neustále objevuje další a další zajímavý obsah. Uživatelé tak snadno ztratí pojem o čase. Tohoto fenoménu si je řada sociálních sítí dobře vědoma, a ačkoli řada z nich (ne-li všechny) neoficiálně usiluje o jeho podporu, Instagram nyní přišel s novou funkcí, která by příliš dlouhé době strávené na platformě měla zabránit.

Šéf Instagramu Adam Mosseri uvedl, že jeho tým začal testovat novou funkci nazvanou Take a Break (Udělej si přestávku). Ta po určité době strávené na platformě uživatele upozorní na to, aby Instagram opustil. Konkrétně si uživatel bude moci zvolit, zda chce upozornění dostat za 10, 20 nebo 30 minut.

Jestliže začnete novou funkci využívat, jakmile uplyne zvolená doba od vašeho přihlášení ke svému účtu na Instagramu, zobrazí se vám výzva, v níž budete vyzváni, abyste si „udělali chvilku pauzu tak, že zavřete Instagram“. Tato zpráva bude obsahovat také seznam návrhů, jimž se můžete v rámci přestávky věnovat: „Několikrát se zhluboka nadechněte, napište si, na co myslíte, poslechněte si oblíbenou písničku, udělejte něco ze svého seznamu úkolů.“

Mosseri zdůraznil, že „v konečném důsledku uživatelé vědí, co je pro ně nejlepší,“ nicméně Instagram „se chce ujistit, že poskytuje nástroje, které uživatelům pomohou si Instagram dotvořit přesně podle svých představ“.

Funkci Take a Break Instagram zpočátku zavede pouze pro malou část uživatelů (asi 1–2 procenta). Pokud bude přijata kladně, za měsíc až dva ji plánuje zavést pro všechny. K prvním uživatelům by se měla v rámci pilotního testování dostat již v průběhu prosince.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.